Otomatik Paletli Mekik Sistemi

Otomatik Paletli Mekik Sistemi

Otomatik Paletli Mekik Sistemi, elektrikli bir mekik ve otomatik taşıma sistemleri kullanarak deponuzdaki kapasiteyi ve verimliliği üst düzeye çıkaran, kullanışlı bir paletli depolama sistemidir.

Ürün

Otomatik Paletli Mekik Sistemi, size en üstün yararı sunmak üzere oluşturuldu

Bu sistem, kompakt depolama sistemleriyle otomatik taşıma sistemlerini bir araya getiriyor. Şirketlerin maliyetlerini düşürüyor, tedarik zincirlerinin performansını artırıyor ve sonuç olarak, sundukları ürün ve hizmetleri rakiplerinden farklı hale getiriyor.

Bu depolama çözümünde, forkliftler görevlerini motorlu mekiğe ve yükü kendi otomatik yükleme/boşaltma bölmesinde taşıyan istifleme vinçlerine veya otomatik transfer araçlarına terk ediyor. Mekik, her bir paleti mümkün olan en derin pozisyona koyarak depolama kanallarına yerleştirir. Tüm bu işlemler, Easy WMS Depo Yönetim Sistemi tarafından üretilen komutlar uygulanarak gerçekleştirilir.

Kısacası, otomatik Paletli Mekik Sistemi, otomatik hale getirilmiş bir sistemin her bir işleminde harcanan zamanı kısaltırken, kompakt sistemlerin depolama kapasitesini de en uygun hale getirir.

Avantajlar

Kompakt depolama ve otomasyonun faydaları bir araya getiriliyor

  • 40 metre derinliğe varan depolama kanallarına ve 40 metreyi aşan raf yüksekliğine sahip kompakt sistemlerde maksimum alanı kazanırsınız.
  • Elektrikli mekiğin hızlı hareketi sayesinde mal giriş ve çıkış süreleri artık daha da kısalır.
  • Diğer depolama sistemleriyle karşılaştırıldığında saat başına döngü sayısında ciddi artış sağlarsınız.
  • Yükün otomatik olarak toplama istasyonlarına taşındığı maldan kişiye sistem.
  • Mekik süper kapasitörleri, istifleme vincinde veya transfer aracındayken otomatik olarak şarj edilir, böylece mekik her zaman harekete hazırdır.
  • İstifleme ekipmanında, depo yüzey alanında ve personel ve enerji maliyetlerinde tasarruf sağlar (özellikle donduruculu depolarda).
  • Sistem, her bir fiili durum için gerekli SKU sayısına, palet miktarına ve hareketlere bağlı olarak farklı konfigürasyonlar oluşturmanıza imkân tanır.
  • Paletli Mekik Sistemiyle çalışan kompakt otomatik depolama ve erişim sistemleri (AS/RS) operatörlerin, yükün ve AS/RS’nin kendi güvenliğini en üst düzeye çıkarır.

Uygulamalar

Otomatik Paletli Mekik Sistemi, büyük miktarlardaki ürün hareketleri için mükemmel bir çözümdür

Paletli Mekiği bulunan yüksek yoğunluklu bir AS/RS’nin kurulumu, verimlilikte belirgin bir artışı sağlar ve dolayısıyla saat başına yüksek sayıda palet hareketine gerek duyulan durumlar için özellikle biçilmiş kaftandır.

Bu çözüm genelde aşağıdaki durumlarda oldukça uygundur:

Paletlenmiş malların ve büyük miktardaki ürünlerin kompakt bir şekilde depolanmasını gerektiren durumlar.

Orta ve yüksek tüketim SKU’larına sahip olan veya çok fazla sayıda paletin bulunduğu depolar.

Aşırı derecede yüksek iş verimi ve azami alan kullanımı gerektiren hızlı ürün giriş çıkışına sahip tesisler.

Soğuk depolama: soğutulması gerekli hacmi düşürerek enerji maliyetlerinde tasarruf sağlar. Üstelik düşük sıcaklıklı ortamlarda operatörlerin bulunması gerekmez ve yapılan hareketlerin sayısı önemli ölçüde artar.

Ara (tampon) depolama.

Aynı ürünün büyük miktarda giriş ve çıkışının yapıldığı derinlikli raflar için çok kullanışlıdır.

Mekik, paletlerin sıkışık depolanması için depolama kanallarına yerleştirilir

Seçenekler

Paletli Mekik Sistemine sahip kompakt AS/RS

Paletli Mekik Sistemine sahip otomatik depolama ve erişim sistemlerinde (AS/RS) forkliftlerin yerini otomatik taşıma ekipmanı, istifleme vinçleri veya transfer araçları almaktadır. Bu değişiklik, her bir işlemin çok daha kısa bir sürede tamamlanmasını sağlar

Taşıma ekipmanının seçimi, giriş ve çıkış hareketi sayısına, SKU sayısına ve SKU veya parti başına palet sayısına bağlıdır. İki sistem arasındaki temel fark, istifleme vinçleri bulunan bir çözümle karşılaştırıldığında transfer araçlarına sahip bir çözümle hareket ettirilebilecek potansiyel palet sayısında (sistemde bulunan seviye sayısıyla çarpıldığından) yatmaktadır.

Teknik veriler

Palet genişliği 1.200 mm
Palet derinliği 800 / 1.000 / 1.200 mm
Yük kapasitesi 1.500 kg'a kadar
Tekerlekler 8
Yüksüz seyir hızı Ortam: 110 m/dk; soğuk: 76 m/dk
Yüklü seyir hızı 70 m/dk
Kaldırma süresi 2 s
Çalıştırma sıcaklığı Ortam: 5 ila 45 °C; soğuk: -30 ila 5 °C
Bataryası Süper kapasitörler
APS bir depolama kanalına konumlandırılır ve paletleri boşaltılacak en yakın göze yerleştirir

Uzmanımız ile iletişime geçiniz